Sprawdzone sposoby na olej kokosowy na włosach

Olej kokosowy wykorzystuje się do pielęgnacji od wielu wieków – od dawna znany i lubiany jest w rejonach okołorównikowych, natomiast aktualnie coraz chętniej stosuje się olej kokosowy w innych częściach świata, szczególnie do odżywiania włosów. Jeśli zastanawiasz się, jak wykorzystać olej kokosowy do włosów, przeczytaj ten artykuł.

OLEJOWANIE

Olejowanie włosów to bardzo popularna metoda pielęgnacji. Ma wiele zalet – szczególnie, jeśli wiemy, jaki olej wybrać do olejowania. Po pierwsze, olejowanie jest całkowicie bezpieczne. Nie da się zniszczyć włosów np. olejem kokosowym. Po drugie, olejowanie jest tanie. Dla przykładu, cena oleju kokosowego waha się w granicach kilkunastu złotych za pół litra, a to bardzo mało. Po trzecie, olejowanie to naturalna metoda, która naprawdę działa. Opinie o oleju kokosowym (skoro o nim mowa) wskazują, że to najlepsza metoda na nawilżenie, odżywienie, uelastycznienie i zregenerowanie włosów. Olejowanie możemy wykonać na trzy sposoby.

1. Olejowanie na sucho – przynajmniej na godzinę przed myciem włosów nakładamy olej kokosowy na włosy; około łyżeczki oleju kokosowego bierzemy na dłoń, a kiedy pod wpływem ciepła ciała rozpuści się, wcieramy go w skórę głowy i na całej długości włosów; po godzinie olej spłukujemy, a włosy dokładnie myjemy.

2. Olejowanie na mokro – olej kokosowy do włosów świetnie odżywia, jeśli nałożymy go na mokre włosy (po myciu lub przed myciem, ale zwilżone wodą); w tym przypadku warto zwrócić uwagę na to, ile oleju kokosowego nakładać, bo zbyt duża ilość może przetłuścić włosy; po kwadransie należy olej dokładnie spłukać z włosów ciepłą wodą.

3. Olejowanie na gorąco – najmniej popularne, choć najbardziej efektywne, jest olejowanie włosów gorącym olejem; nierafinowany olej kokosowy podgrzewamy wówczas w kąpieli wodnej i w tej formie nakładamy na suche lub mokre włosy; nałożony na głowę olej można zabezpieczyć ręcznikiem i dodatkowo podgrzać jeszcze gorącym powietrzem suszarki; po kwadransie zmyć.

NA KOŃCÓWKI

Stosowanie oleju kokosowego nie musi ograniczać się wyłącznie do olejowania. Jego właściwości sprawiają, że świetnie sprawdza się też jako serum zabezpieczające do końcówek. Bardzo dobrze nawilża, świetnie odżywia i regeneruje, zapobiega utracie wody, a przy tym jest bardzo lekki dla włosów. Nic dziwnego, że olej kokosowy opinie ma wyłącznie pozytywne i polecany jest do ochrony końcówek.

STYLIZACJA

Wczytując się w informacje o tym, jak działa olej kokosowy na włosy, można zauważyć, że to nie tylko świetny kosmetyk pielęgnacyjny, ale również produkt do stylizacji. Działanie oleju kokosowego jest wielowymiarowe – wygładza włosy, eliminuje problem elektryzowania się i puszenia włosów i dodaje objętości. Najważniejsze jednak, że olej kokosowy do włosów przede wszystkim sprawia, że są bardziej podatne na układanie i stylizację.