Olej kokosowy, czyli sekret odżywienia włosów

Miłością wielu kobiet jest od miesięcy olej kokosowy, który pozyskuje się w procesie tłoczenia na zimno z owoców palmy kokosowej. Występuje w dwóch wersjach – rafinowanej i nierafinowanej. W pielęgnacji włosów wykorzystuje się olej kokosowy nierafinowany. Jaki jest sekret oleju kokosowego do włosów? Jakie właściwości ma olej kokosowy? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdują się w poniższym artykule.

Naturalny olej kokosowy na włosy to najlepszy zamiennik tradycyjnych odżywek. Jeśli mamy wątpliwości, czy olej kokosowy to dobry wybór do pielęgnacji naszych włosów, pamiętajmy o dwóch rzeczach – jego budowa jest zbliżona do budowy protein włosa, a wysokie stężenie kwasu laurynowego sprawia, że olej kokosowy najlepiej wnika w strukturę włosów. Z tego względu olej z palmy kokosowej świetnie odżywia i nabłyszcza włosy, którym brakuje protein i składników odżywczych. Stosowanie oleju kokosowego daje kompleksowe efekty:

– głębokie odżywienie, dogłębną odbudowę i regenerację,
– stale kontrolowany poziom nawodnienia i nawilżenie,
– wyeliminowanie problemu łupieżu lub przesuszenia,
– jedwabistą miękkość i wygładzenie włosów na całej długości.

Warto wspomnieć o tym, że olej kokosowy jest najlepszym rozwiązaniem dla włosów nisko- lub średnioporowatych nie tylko ze względu na właściwości i budowę zbliżoną do budowy komórek włosa. Ma jeszcze wiele więcej zalet, które budują jego przewagę nad innymi tłuszczami roślinnymi. Między innymi cena oleju kokosowego nie jest wygórowana. Za pół litrowy słoik nierafinowanego oleju kokosowego zapłacimy od kilku do kilkunastu złotych zależnie od tego, gdzie kupimy olej kokosowy i jaką markę wybierzemy.

Sekret oleju kokosowego tkwi przede wszystkim w jego uniwersalności. Można go stosować na wiele sposobów – począwszy od olejowania włosów kokosem na całej długości (na mokro lub sucho, na ciepło lub zimno), a skończywszy na wzbogacaniu olejem kokosowym innych produktów pielęgnacyjnych lub zabezpieczaniu końcówek przed uszkodzeniami. Wszystkie metody mają swoje plusy i minusy – ile użytkowników, tyle opinii na temat oleju kokosowego, jego działania i sposobów pielęgnacji.