Jakiej firmy olej kokosowy wybrać do pielęgnacji włosów?

Pielęgnacja włosów wymaga odpowiedniego przygotowania nie tylko pod względem merytorycznym, bo musimy wiedzieć, w jaki sposób je pielęgnować, ale także pod względem narzędzi i kosmetyków, z jakich korzystamy. Dobrą propozycją jest olej kokosowy do włosów, który charakteryzuje się bogatym składem, skutecznością i łatwą dostępnością.

Olej kokosowy nierafinowany to bogactwo niezbędnych kwasów tłuszczowych (aż 91% nasyconych oraz dwa nienasycone – Omega-9 i Omega-6 w niewielkiej ilości). Olej kokosowy zimnotłoczony zawiera też kompleks witamin (m.in. A, B, C) oraz minerałów (m.in. wapń, fosfor, potas). Do włosów zawsze powinniśmy wybierać ten, który ma najlepsze właściwości, czyli jest tłoczony na zimno i nie poddany procesowi rafinacji. Warto też zajrzeć na fora internetowe i poczytać opinie o oleju kokosowym, żeby wybrać firmę, której produkt najbardziej nam odpowiada. Przedstawiamy sześć najpopularniejszych producentów oleju kokosowego.

KTC, czysty olej kokosowy rafinowany

Najpopularniejszą marką oferującą olej kokosowy jest KTC. Czysty olej kokosowy od tego producenta to naturalny kosmetyk zamknięty w plastikowym słoiku tylko o pojemności pół litra. Cena oleju kokosowego KTC jest konkurencyjna, bo za 500 ml zapłacimy jedynie około 12 zł.

Wish, olej kokosowy extra virgin

Drugą marką jest Wish, której bio olej kokosowy zdobył nagrodę Produktu Roku 2015 wg konsumentów. To olej z upraw ekologicznych tłoczony na zimno, nierafinowany, zamknięty w szklanych słoikach o różnej pojemności. Cena oleju kokosowego Wish 900 ml to ok. 50 zł.

Ol’Vita, olej kokosowy zimnotłoczony

Kolejnym zimnotłoczonym, nierafinowanym olejem kokosowym jest ten od Olvity. Produkt jest do kupienia w szklanych słoikach o różnej pojemności. Cena oleju kokosowego do włosów tej marki należy do tych nieco wyższych, ponieważ kosztuje on ok. 55 zł za 900 ml.

Efavit, olej kokosowy do włosów

Olej kokosowy Efavit nadaje się idealnie do pielęgnacji włosów, ponieważ jest tłoczony na zimno, nierafinowany, niefiltrowany, nieperfumowany. Stuprocentowo naturalny produkt zamknięto w szklanych słoikach różnej wielkości. Cena oleju kokosowego pojemności 900 ml to średnio 55 zł.

MTS, olej kokosowy zimnotłoczony

Kolejnym producentem oleju kokosowego idealnego do włosów jest MTS, w ofercie którego znajduje się olej kokosowy nierafinowany, tłoczony na zimno. Zamknięty w szklanym słoiku olej dostaniemy w średniej półce cenowej. Cena oleju kokosowego MTS 900 ml to bowiem ok. 35 zł.

BioPlanete, olej kokosowy extra virgin

Olej kokosowy do włosów virgin bio od marki Bio Planete to certyfikowany składnik ekologiczny, który możemy kupić także w szklanych słoikach o różnej pojemności. Bio Planete oferuje olej kokosowy nierafinowany wysokiej jakości, którego cena to średnio 70 zł za 1 litr produktu.